Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Sosyal Bilimler Enstitüsü

2.01. Kayıt

2.01. Kayıt


2.4.1. Kesin Kayıt
Programa kabul edilen öğrencilerin Akademik Takvim’de ve/veya Enstitü web sayfasından kayıt işlemleri ile ilgili duyuruda belirtilen tarihlerde Öğrenci Katkı Payını ödeyerek, istenilen evrakların orijinalleriyle birlikte Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü öğrenci işleri bürolarına giderek kesin kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
Kesin kayıt sırasında; istenilen belgelerin asıllarının yanınızda olması gerekmektedir. Eksik belge ve/veya belgelerin asıllarının bulunmaması durumunda kayıt işlemi gerçekleştirilmemektedir. Posta yolu ile kesin kayıt işlemi yapılamayacağı için öğrencilerin şahsen müracaat etmesi gerekmektedir.

2.4.2. Kayıt Yenileme
Lisansüstü öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemlerini Internet üzerinden yapmaktadırlar. Öğrenci katkı payı tutarını yatırmadan sistem ders seçimine sistem izin vermemekte, Akademik Takvimde belirtilen kayıt yenileme süresi uzatılmamaktadır. Öğrencilerin Öğrenci Katkı Bedelleri (Öğrenim Harcı) ilgili bankalar tarafından Kurumsal Tahsilat üzerinden gerçekleştirilmektedir. Harcınızı yatırmadan ders kaydı yaptırmanız mümkün değildir. Araştırma Görevlisi kadrosu ile Devlet Üniversitelerinde çalışmakta olan öğrencilerimiz belgeledikleri takdirde harç ödememektedirler. EFT veya Havale ile yapılan katkı payı ödemeleri sistemde görülemediği için öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemi yapılmamaktadır.

2.4.3. Kayıt Dondurma
Lisansüstü öğrenciler, Senato tarafından belirlenecek esaslar çerçevesinde, Enstitü Yönetim Kurulu kararı ile izledikleri programlardan izinli sayılabilir, kayıt dondurabilirler. Bu öğrenciler kayıt dondurdukları veya izinli oldukları süre içerisinde öğrencilik haklarından yararlanamaz, öğrenci belgesi alamazlar.

Ekler

Kayıt dondurma için başvuru dilekçesi.doc