Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Sosyal Bilimler Enstitüsü

Tezsiz Yüksek Lisans öğrencilerinin dikkatine!..

2016-2017 Akademik Yılı Güz Dönemi ve öncesinde Tezsiz Yüksek Lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimizin azami süreleri, 2017-2018 Akademik Yılı Güz Döneminde (3 yarıyıl) sona erecektir.

Değerli Öğrencilerimiz;

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinde Geçici Madde 1 ile halen lisansüstü programlarda öğrenci olanlar için daha önce aldıkları süreler dikkate alınmadan yönetmelikte belirlenen azami süre yeniden başlamış olup, öğrenciler için yönetmelikte yer alan sürelerin başlangıç tarihi olarak 2016-2017 güz yarıyılı esas alınması uygun görülmüştür.

- 2016-2017 Akademik Yılı Güz Dönemi ve öncesinde Tezsiz Yüksek Lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimizin azami süreleri, 2017-2018 Akademik Yılı Güz Döneminde (3 yarıyıl) sona erecektir.

- Bu durumdaki öğrencilerimizin "derslerini" başarılı olarak tamamlayıp, "Bitirme Projesini" 19 Ocak 2018 tarihine kadar Anabilim Dalı Başkanlıklarınca Enstitümüze gönderilmek üzere Danışmanlarına teslim etmeleri gerekmektedir.

Gerekli yükümlülüklerini yerine getirmeyen öğrencilerimizin Enstitümüzden kayıtları silinecektir.

Bilgilerinize sunulur.